Zararlı yazılım Chrome tarayıcıyı siliyor

'Haber' forumunda Admin tarafından 13 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Ünlü güvenlik şirketi MalwareByte's bünyesinde çalışan güvenlik araştırmacıları geçtiğimiz günlerde yeni nesil bir tarayıcı virüsü keşfetti. Bu zararlı bilgisayarınıza bulaştığında Chrome'a ait bütün verileri siliyor ve Chrome'u eFast Browser adında Chrome'a çok benzer bir tarayıcı ile yer değiştiriyor.

  Zararlı yazılım neler yapabiliyor? ; Yıllardır alışılagelmiş klasik zararlı özelliklerinin hepsini barındıran bu virüspop-up şeklinde veya girdiğiniz herhangi bir site üzerinde reklam gösterebiliyor, sizi zararlı web sitelerine yönlendirmeye zorlayabiliyor ve bu sırada bütün hareketlerinizi belirli aralıklarla kayıt edip uzak bir sunucuya yolluyor. Artık neredeyse bütün bankacılık ve resmi işlemlerimizi online ortamlardan yaptığımızı düşünecek olursak bu virüsün hepimiz için çok ciddi bir güvenlik tehditti oluşturduğunu söyleyebiliriz.

  86593456.jpg

  eFast Browser nedir?

  eFast Browser aynı Google Chrome gibi açık kaynaklı olan açık kaynaklı Chromium tabanlı. Bunun sayesinde tasarımsal ve işleyiş açısından Chrome'la çok benzerlik gösteriyor ve kullanıcının şüphelenme riskinin ortadan kaldırmayı hedefliyor.

  Bu virüsten nasıl kurtulurum?

  eFast Browser Remover isimli yazılımı buradan indirerek bu virüsten kurtulabilirsiniz.
   

Bu Sayfayı Paylaş