Ücretsiz Firma Rehberi İle Reklam Pazarlama Yapın!

'Duyurular' forumunda Sektörel Online tarafından 2 Temmuz 2018 tarihinde açılan konu

 1. Sektörel Online

  Sektörel Online New Member

  İşletme faaliyetlerinin en önemli iki bölümünü oluşturan reklam ve pazarlamanın ne olduğu konusunda kısaca değinelim. Pazarlama, ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan faaliyetlere denir. Pazarlama; reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir.

  Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir. Kısacası; pazarlama, potansiyel müşterilere erişmek ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir.

  pazarlama_nedir-1015125_1200.jpg

  Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz.
  İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız.


  Peki burada reklamın önemi nedir?

  Her markanın hedefleri doğrultusunda büyümesi veya kârlılığını artırması için potansiyel müşterisine satış kanalları haricinde de ulaşması gerekir. Marka ve ürünlerinin güvenini göstermenin en önemli yollarından biri, reklam tanıtım ve sektörel faaliyetler ile öne çıkmalıdır..

  Genel tanımıyla reklam ve tanıtım faaliyetleri; TV, basın, internet, broşür, katalog gibi basılı materyaller ve çeşitli iletişim araçlarıyla, şirketlerin kendini hedef kitleye tanıtması, pazarlaması ve yeni pazarlar yaratmasıdır.

  Ülkemizde genellikle zorlu ekonomik koşullar sebebiyle KOBİ’ler reklam ve tanıtım faaliyetlerini, “lüks” harcama olarak değerlendiriyor. Halbuki şirketlerin kurumsal kimlikleri ve satışlarına katkı konusunda tanıtım ve reklam çok önemli rol oynuyor.

  İşte bu aşamada ürün ve hizmetlerinizi öne çıkararak potansiyel müşterilere ulaşmanızı sağlıyoruz. Üstelik bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz. Sektörel online tanıtım portalına buradan ulaşarak ücretsiz üyelik profil kaydınızı gerçekleştirin, sonrasında reklam ve tanıtım sayfanıza ürün ve hizmet bilgilerinizi detaylı doldurun ve tanıtıma başlayın. Sektörel Rehber kaydınızı hemen oluşturun.

  Web: https://www.sektorel.online/
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Mart 2020
  Türkiyede, Antalyada ve Turizmdex bunu beğendi.
 2. Antalyada

  Antalyada New Member

  Antalya’da esnaf firma ve işletmelere ücretsiz reklam tanıtım fırsatları sunuyoruz. Ücretsiz firma profili ile reklam sayfanızı hemen oluşturun. Süresiz kullanım imkanlarından işletmeniz yararlanmaya başlasın. Sizler için çalışıyor, bilgilendiriyor ve İnternet’te varlığınızı hissettiriyoruz.

  Sunduğunuz ürün, servis ve hizmet türüne, hedef kitlenizin tüketim alışkanlıklarına göre; sadece size özel bir tanıtım modeli oluşturuyoruz. Unutmayın; İşletmelerin daha çok müşteri kitlesine ulaşması için uzun süreli reklam ve pazarlama seçeneklerini kullanması gerekir. Antalya Firmaları Rehberi
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Mart 2020
  Türkiyede ve SektörelM bunu beğendi.
 3. Türkiyede

  Türkiyede Türkiyede

  Firma ve şirketlerin daha çok müşteri kitlesine ulaşması için uzun süreli reklam ve pazarlama seçeneklerini kullanmasını ve firmalarımız işlerini takip ederken, Yerel bölgelerde araştırma ve tanıtımla insanların ürün ve hizmetleri daha çok görmesini sağlıyoruz.

  Müşterilerinizin işletmenize ait hangi bilgileri göreceğini yönetin ve işletmeniz aradığında gösterilen bilgileri siz belirleyin, yeni müşteriler edinin. Pazarlama, bir ürün veya hizmeti insanlara tanıtmak, beğendirmek, böylece o hizmet ve malın sürümünü sağlamak amacıyla yapılan çalışmaların tümüdür.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 9 Mart 2020

Bu Sayfayı Paylaş