Seo, Bir Meslek Midir?

'Anketler' forumunda Anadolu tarafından 25 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu


?

Seo, Meslek Midir?

 1. Evet, Bir Meslektir.

  0 oy
  0.0%
 2. Hayır, Bir Meslek Değildir.

  0 oy
  0.0%
 3. Bu Konuda, Hiç Bir Fikrim Yok.

  0 oy
  0.0%
 4. Ne Olduğuna Karar Veremedim.

  0 oy
  0.0%
 5. Seo, bir bilimdir.

  1 oy
  100.0%
 1. Anadolu

  Anadolu Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Son yıllarda, Seo adıyla tanımlanan bir furya esiyor. Artan bu esintinin, ne işe yaradığını birçok kişinin bildiğini ya da kavradığını sanmıyoruz. Yaşanan, bazı farklı sebeplerden dolayı, bu makaleyi hazırlamak zorunda kaldık. Konuyla ilgili dikkat çeken açıklamaları okuduğunuzda, bütün herkes gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bilişim sektöründe bazı kişilerin, SEO optimizasyon hizmeti verdiğini söyleyerek, işletme web sitelerini linç ediyor ve ayrıca; paralarının boşa gitmesine sebep oluyorlar. Her işletme, hizmet verdiği sektörde sorumluluğunu bilmek ve bilinçli olmak zorundadır.

  seo_meslek_midir.jpg

  Sektör Sorumluluğu Nedir?

  İnsanlara, doğru ya da güven veren hizmetler sunulmadığında, toplumun, sektörlere olan güvenleri yok olur. Böylece müşteriler, sektörlere daha temkinli yaklaşmak zorunda kalırlar. Burada, anlatmak istediğimiz konu, işletmelerin yaşadığı genel sorunlardır. Bu konunun sadece, bilişim sektörü için değil, aynı zamanda tüm sektörler için de geçerli olduğunu hatırlatmakta fayda var.

  Bir konuda, dürüst olmak gerekir. SEO, bir bilimdir. Bilgi olmadan, bilimin olması mümkün değildir. Türkiye'de, tüm sektörlerde hizmet veren insanların, dürüst olması gerekir.

  Bakınız, TDK Ne Diyor?
  Geçmiş yıllardan, bir örnek vermek gerekirse; Otomobillerin, LPG kullanımına yeni geçtiği dönemi bilirsiniz. O dönemde, kuyumcuların bile LPG monte ettiklerini gördük. Bir ülkede, dünyanın en iyi inşaat ustası olsa da; bir evin her aşamasını tamamlayıp oturulabilir duruma getirebilir mi? Kusursuz, teslim etme yeteneği var mıdır? Yoktur, dediğinizi duyuyorum.

  Konu, çok uzun olduğundan dolayı, zaman içerisinde devam edilecektir.
   
  Son düzenleme: 2 Ağustos 2021

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları foruma yazmayın.