Müşterilerinize Zaman Kazandırın!

'Haber' forumunda Admin tarafından 28 Nisan 2019 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Kendini ayrıcalıklı hisseden müşteri her zaman sadıktır. Müşteriler her zaman alışveriş yaptığı yerlerde özel olduklarını hissetmek isterler. Bu durumda müşterilerinizi takip edin tanımaya özen gösterin ve müşterilerinize zaman kazandırın! Sizde kazanın…

  Müşterilere sunulabilecek en önemli ayrıcalık kolaylıktır.

  Özellikle zaman kazandırıcı hizmetler tüketicileri tam anlamıyla mest ediyor. Trendwatching. com’un Jay Walker Thompson kaynaklı verilerine göre; Amerikalıların yüzde 43’ü, İngilizlerin yüzde 60’ı Avustralyalıların yüzde 47’si kendilerini zaman fakiri olarak niteliyor. Araştırma şirketi Yankelovich’in verilerine göre ise Amerikalı tüketicilerin yarısından çoğu, zaman sıkıntısını, para sıkıntısından daha çok problem olarak görüyor.

  Türkiye’de ise özellikle büyük şehirlerde; Trafikte ve park bulmakta kaybedilen zaman göz önüne alındığında, zamanın değeri daha çok gün yüzüne çıkıyor. Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Uğur Özmen, “Herkesin çok sayıda kredi kartı var. Tüm bankalar puan uygulaması yaptığı için; Puanlar bir müşteri bağlılık programı değil, tıpkı taksitlendirme veya ödeme ertelemesi gibi, kredi kartının doğal bir özelliği gibi algılanmakta…

  Diğer yandan etrafınızda çok sayıda bağlılık programı var. Bunların bazılarını beğeniyorsunuz. Bir çok mağaza veya firma sizi müşteri portföyüne katmak için çaba sarf ederken; Sizin sürekli gittiğiniz mağazaları, restoranları seçme nedenlerinizi düşünün. Muhtemelen onlar size, “herkes gibi” davranmıyorlardır. Sizi tanıyor, belki isminizle sesleniyor, ihtiyacınız olan veya sevmediğiniz şeyleri en baştan biliyor ve ona göre önerilerde bulunuyorlardır” diyor.
   
  Son düzenleme: 9 Mart 2020
 2. Antalyada

  Antalyada New Member

  Antalya’da esnaf firma ve işletmelere ücretsiz reklam tanıtım fırsatları sunuyoruz. Ücretsiz firma profili ile reklam sayfanızı hemen oluşturun. İşletmeniz, süresiz tanıtım imkanlarından yararlanmaya başlasın. Burada, sizler için çalışıyor, bilgilendiriyor ve İnternet’te varlığınızı hissettiriyoruz. Ayrıca Antalya firmaları ve faaliyetlerinin daha çok müşteri kitlesine ulaşması için uzun süreli tanıtım seçeneklerini kullanmasını sağlıyoruz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 27 Eylül 2019

Bu Sayfayı Paylaş