KOSGEB Dolandırıcılarına Dikkat!

'Haber' forumunda Admin tarafından 1 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Son zamanlarda sık rastlanan ve size kosgeb'ten kredi çıktı diyerek kargo ile evrak gönderdiklerini kargo teslimatı sırasında belirli bir miktar ödeme yapılmasını isteyen bu dolandırıcılara dikkat.

  Unutmayın; KOSGEB hiç bir şekilde evrak gönderdim diyerek ücret istemez, telefon etmez, cep telefonunuza mesaj göndermez, Kosgeb eğitimlerini ücretsiz olarak bağlı bulunduğunuz ilin şubesinden alabilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgileri www.kosgeb.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

  kosgeb.jpg

  Kosgeb'in web sitesine giriş yaptığınızda açılışta karşınıza çıkan mesaj bu konuda yeterli bilgi veriyor.

  Kosgeb Site Uyarısı: Kosgeb destekleri ve eğitimleri Ücretsiz ve aracısız verilmektedir.

  Unutmayın kosgeb bütün eğitimlerini ücretsiz verir.

  Girişimciler DİKKAT!

  Yeni fikirlerle Türk ekonomisine katkı sağlamak isteyen girişimciler, dolandırıcıların hedefi oldu. Kendilerini danışman şirket olarak tanıtan dolandırıcılar, KOSGEB’in hibe ve kredilerinden yararlanmak isteyen girişimcilere bu desteği garanti ederek hem fikrini hem de parasını alıp ortadan kayboluyor.

  Nasıl Dolandırıyorlar?

  Dolandırıcılar KOSGEB’in girişimcilere sağladığı 50 bin liralık hibe desteği için proje çalışmalarına yardımcı olduklarını ileri sürüyor. Bu aşamada fikrini danışman şirkete anlatan girişimciler projelendirme çalışması için de şirkete 500 lira para ödüyorlar. Daha sonra şirket elemanları “Biz size projeyi kısa süre içerisinde döneceğiz” açıklamasını yapıyor. Kendini girişimciye danışman şirket olarak tanıtan dolandırıcılar, tüm bu işlemleri de İnternet ve telefon üzerinden yönetiyor. Ancak aradan geçen zaman içerisinde girişimci kimseye ulaşamıyor. Hem iş fikrini hem de parasını kaptıran girişimci soluğu mahkemede alıyor.
   
  Son düzenleme: 1 Mayıs 2016
 2. Burcu Ersoy

  Burcu Ersoy New Member

  Uyarı için teşekkürler. Gerçekten son zamanlarda gelen telefon ve mesajlardan baygınlık geldi. Her gün aramaya devam ediyorlar. Yasaların bu gidişe dur demesi bu dolandırıcılara gereken cezayı vermesi gerekir. Hırsızlar nereden bir açık bulurlarsa oradan saldırıya geçiyorlar. Bu konuda bir çok kişinin canının yandığını düşünüyorum...
   

Bu Sayfayı Paylaş