Klima Servisleri Ne İş Yapar?

'Klima ve Kombi Servisleri' forumunda Anadolu tarafından 15 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu


 1. Anadolu

  Anadolu Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Yeni alınmış bir klimanın, verimli çalışabilmesi için klima servisi tarafından, monte edilmesi gerekmektedir. Bunun için klima tamiri yapan, bir servis tarafından yapılması gerekmektedir. Bu firmalar, klima servis hizmeti vermektedirler. Klimanın, montaj aşamasına geçildiğinde oda da bulunması planlanan kişi sayısı, cihaz ve pencere sayısına göre ayarlanmalıdır. Klimanın, iş ve dış ünitelerinin, birbirine yakın olmaması göz önünde bulundurulmalıdır.

  Klima Servisleri

  Klimanın, iç ünite montajı yapılırken, dış ünite montajı için de dikkatli olunması gerekir. Dış ünitenin, iklim koşullarından korunması ve korunaklı bölgeye yerleşimi son derece önemlidir. Dış ünitelerin, buhar ve yanıcı gazlardan ya da ısı kaynaklarından uzak olması gerekmektedir.

  Zamanla yıpranmış ya da aşınmış parçaların değişimleri; dış ve iç ünite kontrolleri, elektrik akım kontrolleri, servisler tarafından yapılmaktadır. Bu işlemler, klimanın eskisi gibi verim sağlayabilmesi açısından önemlidir. Klimalarda oluşan arızaların birçoğu, bakımlarının zamanında yapılmamasından kaynaklanır. Cihaz bakımının yapılacağı sırada, tüm parçalar incelenir ve gerek duyulursa, onarma işlemi ile daha büyük arızaların meydana gelmesi engellenir. Klimaların, yüksek seviyelerde çalıştırılması, aşırı zorlanması ve sürekli çalışması, klima arızalarının oluşmasına etken faktörlerdendir. Bunların, klimaya zarar vermesinde herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

  Klima bakımının sürekli aksatılması durumunda, arızaların ortaya çıkmasının en büyük nedenidir. Bu yüzden, belirli zamanlarda servis tarafından, kontrolleri sağlanmalı ve onarılmalıdır.
   
  Son düzenleme: 2 Ağustos 2021 13:31

Bu Sayfayı Paylaş


Lütfen, anlamsız ve içeriksiz konuları, foruma yazmayın.