Işletmeler Için Web Sitesi Neden Önemlidir?

'Haber' forumunda Admin tarafından 13 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

 1. Admin

  Admin Anadolu Kobi Site Yetkilisi

  Web sitesi yeni iletişim platformu olan internet üzerinde sizi temsil eden, kendinizi en iyi biçimde anlatabileceğiniz bir araçtır. İş dünyası, firmalar hakkında ilk izlenimi edinebilmek için İnternet sitelerinin ciddi bir vitrin olduğu su götürmez bir gerçektir. Web sitenizin sizi tam anlamıyla yansıtması bu yüzden çok önemlidir. Ne eksik, ne fazla…

  Sizde web sitenizi önemsiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konuların başlıcası web sitenizin alan adı. Akılda kalıcı kısa bir alan adı kullanmak her zaman için daha iyi sonuç verecektir. Diyelim ki firmanızın adı "Alan Adınız Sanayi Ltd. Şti.". alan-adiniz.com olduğunda muhtemel yazım hataları ve hatırlanma güçlüğü ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Bunun yerine alanadiniz.com tercih edilmelidir.

  web sitesi neden önemli.jpg

  Diğer önemli bir konu ise web sitenizin performanslı bir şekilde barındırılması olmalıdır. Web sitenizin tasarımı ve içerikleri ne kadar iyi olursa olsun geç açılan yada hiç açılmayan web siteleri bir anlam taşımaz. Bunun yanı sıra e-posta trafiğinde sitenizin barındırıldığı sunucu üzerinden işlem göreceği için sıkıntı yaşamanız muhtemeldir. Bunun için web sitenizin yayınlandığı sunucunun Türkiye lokasyonlu olmasına ve köklü bir firma tarafından barındırılmasına dikkat edin.

  Tasarım ve içerik konusunu da unutmamak gerekir. Abartılı bir tasarım göz yormaktan daha öteye gitmeyecektir. Gereksiz ayrıntılarla dolu bir web tasarımı yerine sade, kolay anlaşılabilir ve firmanızı yansıtan bir web tasarımı çok daha etkili olacaktır. Bunun yanı sıra, firmanızın web sitesinin firmanızı olduğundan çok büyük göstermesi, web sitenizi kontrol edip firmanızı ziyaret eden müşterilerinizin hayal kırıklığına uğramasını ve güvenlerinin sarsılmasına yol açacaktır. Bu sebepten yerinde ve öz çalışmaların sizin daha ileriye gitmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz.

  Web sitenizi ziyaret eden müşterileriniz belli başlı bilgileri sitenizde görmek isterler. Uzayıp gitmeyen ve firmanızı sade bir dille anlatan tarihçeniz bunlardan biridir. Bunun yanısıra, firmanızın kalite politikaları, kalite sertifikaları, üretim aşamaları, ürünleriniz ve/veya hizmetleriniz, referanslarınız ve iletişim bilgileriniz mutlaka sitenizde bulunmalıdır.

  Son olarak sizin veya müşterilerinizin görmeyeceği fakat kullanırken size özel olarak hazırlandığını hissedeceği bölüme geldik. Programlama. Hiçbir ziyaretçi ürünlerinize bakarken açılmayan bir sayfayla veya çalışmayan bir iletişim formuyla karşılaşmaya tahammül edemez.

  Yazılacak olan programın web sitesini hazırlayan firmaya değil size kolaylık sağlamasına dikkat edin. Unutmayın birsürü özellikle doldurulmuş bir program yapısı yerine sizin ihtiyaçlarınıza cevap veren bir program yazılması çok daha faydalı olacaktır.
   
  Son düzenleme: 9 Mart 2020

Bu Sayfayı Paylaş