Endüstriyel İş Eldivenleri

'Kobi' forumunda kolaypazarla tarafından 14 Mayıs 2019 tarihinde açılan konu

 1. kolaypazarla

  kolaypazarla New Member

  Endüstriyel alanda hizmet veren işletmeler başta olmak üzere; fabrika ve üreticilerin sürekli kullandığı iş eldiveni ihtiyaçlarında, kaliteli ve ekonomik ürünler sunulmaktadır. İş eldiveni, en yaygın olarak kullanılan, iş güvenliği ekipmanlarının neredeyse en başında gelmektedir. Genellikle, iş ayakkabıları veya göz koruyucular kadar önemli görülmese de iş güvenliği açısından son derece önem taşımaktadır.

  Endüstriyel İş Eldivenleri

  Dünyada meydana gelen iş kazaları sonucunda, en çok yaralanan vücut bölümlerinin başında eller gelir. Yapılan istatistiklere göre el yaralanması ile sonuçlanan kazaların, %70’inde çalışanların iş güvenliği eldiveni giymediği görülmüştür. Eldiven giydiği halde eli yaralanan çalışanların ise yetersiz, hasarlı veya işe uygun olmayan türde iş eldiveni giydiği görülmüştür.

  İş eldiveni, teknik özellikler yanında yapılan malzemeler ile kalitesini belirler.

  Kısaca, iş yaparken eğer gerekiyorsa iş eldiveni kullanılmalıdır. İş eldiveninin yapılan işe uygun olması da en az o kadar önemlidir ki; çünkü, işe uygun olmayan eldiven giymekle hiç giymemek arasında fark bulunmamaktadır. İş ortamlarında, tehlikelere karşı koruma sağlayan tek tip bir eldiven yoktur. Bu nedenle, ihtiyaç duyulan eldiven tipi çok iyi seçilmelidir.

  En çok yapılan hataların başında, pahalı eldivenlerin her türlü tehlikeye karşı koruduğu düşünülmektedir. Bazı pahalı iş eldivenleri, modern tarzda günlük kullanıma uygun deri iş eldiveni benzeri tasarımla üretilir; ancak, koruma sağlama konusunda çok başarılı diyemeyiz.

  Endüstriyel iş eldivenleri ile ilgili yazımız detaylı hazırlanıyor...
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 20 Temmuz 2021 06:53

Bu Sayfayı Paylaş