Metaverse 800 Milyar Dolara Ulaşacak

Metaverse 800 Milyar Dolara Ulaşacak
Multiversera Danışma Kurulu Üyesi Metaverse pazar büyüklüğünün 2024’te 800 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine işaret ediyor.

Multiversera Danışma Kurulu Üyesi Gökhan Say

Metaverse pazar büyüklüğünün 2024’te 800 milyar dolara ulaşmasının beklendiğine işaret ederken, oyun dışında kalacak şirketlerin varlığını sürdürmekte zorlanacağını vurguladı.

Global Bilişim Derneği (BİDER)

Multiversera Teknoloji Yatırımları, metaverse alanındaki ve blokzincir, kripto teknolojileri, NFT, yapay zeka gibi tamamlayıcı alanlardaki girişimlere kuracakları fon ile yatırım yapmayı planlıyor.

Multiversera Danışma Kurulu Üyesi Gökhan Say, metaverse pazar büyüklüğünün 2024’te 800 milyar dolara çıkacağını söyledi. Bu kavramın bazılarına göre ise bilinen hayatın yerini alacak "Yaşam 2.0" olarak nitelendirildiğini ifade eden Say, "Ancak bugün bile yüz milyonlarca insanı oyunlarda, hatta sanal konserlerde buluşturmuş, 2 milyar doların üzerinde sanal arsanın satıldığı, sadece Meta, Google, Microsoft gibi teknoloji devlerinin değil Nike, Louis Vuitton, Balenciaga gibi giyim ve moda devlerinin bile on milyarlarca dolar yatırım yaptığı bir platform.

Dünyanın en önemli pazar araştırma kuruluşları bugün 40 milyar dolar olan metaverse pazar büyüklüğünün 2024’te 800 milyar dolara ve 2030’da büyük bir artış ile 13 trilyon dolara ulaşacağını öngörüyorlar" dedi.

Gelecek 10 Yılda İnanılmaz Bir Dijital Dönüşüm Yaşanacak

Say, son 10 yıldır inanılmaz bir dijital dönüşümün yaşandığının altını çizerek, şunları kaydetti: "Önümüzdeki dönemde bu dönüşümün, Metaverse liderliğinde, Blockchain, NFT, VR, 3D modelleme gibi destekleyici teknolojilerle önünde durulamayacak bir dalgaya dönüşeceğini ve geride kalan şirketlerin oyun dışında kalıp varlıklarını sürdüremeyeceklerini ön görmek zor değil.

Fakat, birçok şirket bu alandaki gelişmeleri takip etmek ve bu paralelde doğru yatırımlar yapmak konusunda ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu nedenle Multiversera Teknoloji Yatırımları’nın kurumların bu büyük fırsatı yakalarken en az riskle doğru adımlar atmasına yardımcı olmasının ve bu zorlu dönüşümü kolaylaştırmasının çok kritik bir fayda yaratacağına inanıyorum."

Kaynak: Dünya Haber Merkezi

Anadolu kobi içerik portalının kuruluş amacı küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin yayıncılık alanında ihtiyacı olan en doğru bilgiyi sağlamaktır.

Anadolu Kobi Üyeleri Ne Diyor?

https://www.anadolukobi.web.tr/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!